Młodzi czytelnicy zwiedzili stary pałac w Krowiarkach w rocznicę urodzin Andersena

Młodzi czytelnicy zwiedzili stary pałac w Krowiarkach w rocznicę urodzin Andersena

Z małym falstartem odbyła się w tym roku Noc z Andersenem. Tydzień przed ogólnoeuropejskim terminem spotkaliśmy się w Bibliotece w Krowiarkach. Dzieci z całej Gminy w wieku od 7 do 11 lat uczestniczyły w imprezie, która po raz 9 została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Pietrowicach Wielkich.
Młodzi czytelnicy zwiedzili stary pałac w Krowiarkach w rocznicę urodzin Andersena

W ramach spotkania uczestnicy mieli okazję zwiedzać nocą pałac w Krowiarkach. Dzieci wysłuchały gawędy o historii pałacu i rodu go zamieszkującego , którą opowiedziała im pani Basia Kapinos oraz wysłuchać opowieści ze zbioru Ewy Wawoczny. Wnętrza, choć mocno zniszczone, robiły duże wrażanie, a lekki dreszczyk związany ze zwiedzaniem nocą dopełnił niesamowitą atmosferę. Po zwiedzaniu, dzieci odpoczywały w Zielonym Centrum, gdzie panie Teresa Kiełkowska i Irena Białuska przygotowały poczęstunek a pan Andrzej Stainer rozpalił ognisko, przy którym wszyscy chętnie się ogrzali. Nocny powrót do budynku szkoły był bardzo atrakcyjny. Przed snem dzieci zobaczyły film. Noc była pełna wrażeń jednak pomimo zmęczenia wszystkie dzieci rano wyraziły chęć aby w przyszłym roku znowu uczestniczyć w podobnej imprezie. Pani Ela Broda zaprosiła dzieci na Noc Andersena w 2015 roku do Filii Bibliotecznej w Makowie. 

- Dziękuję wszystkim osobom, które wsparły naszą imprezę: Jackowi Pierzchale Dyrektorowi ZSP w Krowiarkach , Zdzisławowi Kozubowi Sołtysowi i Radnemu Krowiarek, Wilhelmowi Posmyk Prezesowi RSP w Kornicy, Barbarze i Krzysztofowi Węgolwskim z Raciborza, Marioli Rowińskiej Dyrektorowi ZSP w Pietrowicach Wielkich, Irenie Modła właścicielce sklepu w Krowiarkach – mówi Małgorzata Paletta, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pietrowicach Wielkich.

Źródło i wiecej zdjęć : http://www.naszraciborz.pl/site/art/3-kultura-i-edukacja/0-/34345-m--322-odzi-czytelnicy-zwiedzili-stary-pa--322-ac-w-krowiarkach-w-rocznic--281--urodzin-andersena.html


KomentarzeO artykule
Dodał(a): Klaudiusz
Dodano: 07-04-2014
Kategorie: Pałac
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronę