Dyrektor stracił posadę za błędy

Szkoła w Krowiarkach ma nowego dyrektora. Poprzedni, czego nie kryją władze gminy, stracił posadę za błędy. Sprawa zawędrowała już do Kuratorium Oświaty. Dotyczy złamania zasad opieki nad dziećmi.


Dziś dyskutowali o niej na sesji pietrowiccy radni. Wójt Andrzej Wawrzynek poinformował, że nowym dyrektorem placówki został Jacek Pierzchała. Zastąpił Mirosława Otrębę. Obaj wystartowali w konkursie. Otręba przegrał, bo władze gminy wzięły pod uwagę wydarzenia z czerwca tego roku.

Dzieci z Krowiarek pojechały wtedy na Pomorze. Podczas turnusu jeden z chłopców zachorował. Czteroosobowa kadra pozostawiła go pod opieką 13-letniej, starszej siostry, po czym z resztą wychowanków pojechała na kilka godzin na wycieczkę. Po powrocie do domu, brat z siostrą opowiedzieli wszystko rodzicom. Matka poszła wyjaśnić sprawę do dyrektora szkoły. Uznała bowiem, że wychowawcy naruszyli prawo, pozostawiając jej dzieci bez opieki. „Dyrektor wulgarnie się do niej odniósł” – mówił dziś na sesji radny Leon Mludek, który podczas obrad komisji rewizyjnej miał okazję wysłuchać obie strony. Kobieta postanowiła powiadomić Śląskie Kuratorium Oświaty. Poskarżyła się także do Rady Gminy. Radni uznali dziś, że władne do orzeczenia w tej sprawie jest wspomniane Kuratorium, które, jak wynikało z przekazanych na sesji informacji, ocenia również postępowanie nauczycielki – kierowniczki turnusu.

Na razie wycieczka odbiła się czkawką dyrektorowi Otrębie. – Nie wyciągnął należytych konsekwencji w stosunku do kierownika. Należało go upomnieć, wręczyć naganę – mówił na sesji wójt Andrzej Wawrzynek. Zdecydował we wrześniu, że nie przedłuży dyrektorowi angażu. Ogłosił konkursu, podczas którego czerwcowe wydarzenia wzięte były pod uwagę. W efekcie szkoła ma nowego dyrektora.

Ujawniono także, że brat z siostrą nie zostali zakwalifikowani przez dyrektora do wyjazdu wakacyjnego. – To był kolejny jego błąd – dało się słyszeć na sesji.

Artykuł pochodzi z NaszRaciborz.pl

KomentarzeO artykule
Dodał(a): ToAr
Dodano: 07-11-2008
Kategorie: Wieś
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronę