Nowy dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krowiarkach

Nowy dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krowiarkach Przeczytaj wywiad z nowym dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krowiarkach, panem Jackiem Pierzchałą.


Jacek Pierzchała – wiek: 33 lata; żona: Ewa; syn: Karol; miejsce zamieszkania: Krowiarki

Jak Pan czuje się w nowej roli dyrektora?
Nie jest to łatwa funkcja. Praca dyrektora wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jednak daje dużo satysfakcji i jest to, na pewno, spore wyzwanie. Każde nowe stanowisko wiąże się z niepewnością, ale właśnie ta niepewność jest ciekawa.
Czyli odnalazł się Pan w nowej rzeczywistości?
Nie całkiem taka nowa. Przepracowałem 11 lat jako nauczyciel w różnych szkołach, na różnych szczeblach. Poza tym wróciłem do środowiska, które bardzo dobrze znam i zawsze było mi bliskie.
Jakie ma Pan plany związane z rozwojem szkoły?
Chciałbym, żeby nasza szkoła była przyjazna i otwarta dla dzieci, rodziców i społeczności lokalnej. Zdaję sobie sprawę, jak ważna jest rola szkoły w małej miejscowości. Wszystkie podejmowane prze mnie działania będą właśnie zmierzały w tym kierunku.
Co Pan najchętniej robi po pracy?
Staram się czas spędzić z rodziną i z przyjaciółmi. Lubię podróżować, jeździć na nartach oraz dobrą kuchnię. Na książkę czas mam tylko w czasie urlopu.
Ma Pan jakąś ulubioną potrawę?
Owszem, bigos mojej mamy i krokiety teściowej.
Pana ulubiona książka?
Ostatnio zachwycił mnie „Wędrujący świat” Grzegorza Kołodko. Można znaleźć tam fantastyczne spostrzeżenia na temat aktualnych przemian społecznych. Polecam.
Dziękuję za udzielenie wywiadu i życzę powodzenia!

Źródło: Głos Gminy

KomentarzeO artykule
Dodał(a): ToAr
Dodano: 06-03-2009
Kategorie: Wieś
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronę