Jest w Krowiarkach!

Jest w Krowiarkach! Dzięki naszym reporterom jako pierwsi prezentujemy zdjęcia zwierzęcia zagryzionego na terenie naszego powiatu. Szczątki sporej wielkości dzika ujawniono przed południem w Krowiarkach. Zobacz zdjęcia w galerii!


Jest w Krowiarkach! Dzięki naszym reporterom jako pierwsi prezentujemy zdjęcia zwierzęcia zagryzionego na terenie naszego powiatu. Szczątki sporej wielkości dzika ujawniono przed południem w Krowiarkach. Zobacz zdjęcia w galerii! Zespół złożony z przedstawicieli służb weterynaryjnych, pracowników Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Raciborzu, straży pożarnej i policjantów badał pod Krowiarkami szczątki zagryzionego dzika. Resztki zwierzyny znaleziono przed południem Niezidentyfikowane zwierzę wygryzło wnętrzności ofierze, zostawiając tylko szkielet i skórę. Weterynarz miał problemy z określeniem stężenia pośmiertnego z powodu wyrwania wszystkich mięśni. Jedno jest pewne – szczątki są świeżę. ¬– Nie widać śladów rozkładu. Najprawdopodobniej nie jest to również robota kłusowników. Cięcia nożem byłyby równe. Tu wnętrzności zostały po prostu wyrwane – tłumaczyła podczas oględzin Agata Ballarin z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Raciborzu. Co dopadło dzika ciężko ustalić. – Nie można wykluczyć, że zwierzę jest ofiarą potrącenia przez samochód. Leśne drapieżniki mogły dokończyć dzieła. O tej porze roku mogłyby to być np. lisy lub borsuki, które powoli budzą się z zimowego snu. Nie ma powodu do paniki – uspokaja Stanisław Wojciechowski z PCZK w Raciborzu. To już trzecie zgłoszenie dotyczące tajemniczego zwierzęcia na terenie naszego powiatu. Sprawcą zamieszania jest najprawdopodobniej przedstawiciel rodziny kotowatych, o czym świadczą zabezpieczane na miejscu ataków próbki sierści. O kolejnych wydarzeniach związanych z groźnym gościem, będziemy na bieżąco informować na portalu nowiny.pl. (acz)

Źrodło: Nowiny.pl

KomentarzeO artykule
Dodał(a): Klaudiusz
Dodano: 26-03-2009
Kategorie: Wieś
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronę