Zabawa do białego rana

Zabawa do białego rana Mimo zniechęcającej pogody w pierwszy dzień dożynek jak i trwającego festynu w Raciborzu ludzi w Krowiarkach nie zabrakło. Zdjęcia już są!!


Zabawa do białego rana W sobotę od godz. 18.00 można było usłyszeć zachęcającą do tańca muzykę dobiegającą z Zielonego Centrum, bo tam właśnie rozpoczęły się tegoroczne dożynki wiejskie. Pierwszego dnia sołectwo wsi Krowiarki jak i pozostali organizatorzy przygotowali zabawę taneczną. W niedzielę o godz. 10.00 wyruszył spod kościoła korowód dożynkowy który jechał do jednego z dwóch ołtarzy na Amandów. Następnie wszyscy udali się na uroczystą Mszę Świętą. W kościele miejsce przed balaskami zajęły trzy korony żniwne wykonane przez kobiety z kłosów zbóż. Następnie w Zielonym Centrum przygrywała Orkiestra dęta a zaraz po niej zaprezentowały swoje umiejętności dzieci. Następnie na scenie zagościł zespół biesiadny "Hanuta" a po nim zaśpiewała Klaudia Stabik. Gdy na zegarkach ukazała się godzina 18.15 rozpoczęło się losowanie głównych nagród loterii fantowej. Skuterem odjechał mieszkaniec Dzielowa a nawigację satelitarną mieszkaniec Krowiarek Andrzej Ruchała. Po losowaniu rozpoczęła się zabawa taneczna, która dzięki kilku mieszkańcom Krowiarek została przedłużona o godzinę.

KomentarzeO artykule
Dodał(a): Klaudiusz
Dodano: 28-08-2009
Kategorie: Imprezy
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronę