Relacja z dożynek w Zielonym Centrum

Relacja z dożynek w Zielonym Centrum Uroczysta msza święta, barwny korowód, przystrojone posesje, ołtarze żniwne. Jak co roku w tym dniu rolnicy dziękują za zebrane plony. Fotogaleria gotowa!!


Relacja z dożynek w Zielonym Centrum W pierwszy dzień dożynek od godz. 8.00 można było wziąć udział w drugich zawodach wędkarskich w Zielonym Centrum. Od godz. 18.00 przygrywał do tańca zespół "Duet" a sama zabawa trwała do godz. 1.00
Drugi dzień zaczął się od zbiórki pod kościołem skąd wyruszył korowód dożynkowy do dwóch ołtarzy. Pierwszy znajdował się na Amandowie, drugi na ulicy Wyzwolenia. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji rolników. Po zjedzonym w domach obiedzie całymi rodzinami ludzie wybrali się do Zielonego Centrum gdzie na rozpoczęcie przygrywała Orkiestra Dęta. Niektórzy próbowali szczęścia na Zusce inni zaś podziwiali występy najmłodszych. O godz. 14.00 na scenę zawitał zespół biesiadny Renaty Krawczyk, który wspaniale rozbawił publiczność. Blisko godziny 19.00 wszystkich do wyjścia na parkiet zachęcał zespół „EXC AEKUO” który przygrywał do godz. 1.45
Nie zabrakło zimnego piwa, dobrego kołocza z kawą a dla najmłodszych czekały dwie dmuchane zjeżdżalnie. Podczas festynu było słychać syrenę z OSP Krowiarki, która jechała ugasić płonący kombajn.

KomentarzeO artykule
Dodał(a): Klaudiusz
Dodano: 24-08-2010
Kategorie: Imprezy
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronę