Pościg za lisem w Krowiarkach

Pościg za lisem w Krowiarkach Dziś odbył się III Hubertus organizowany w Krowiarkach. Tradycyjnie jeźdźcy gonili lisa.


Pomysłodawcą Hubertusa jest Paweł Ziegler, miejscowy hodowca koni. Przy organizacji III święta myśliwych i leśników znacznie pomogła gmina Pietrowice Wielkie.

Do Krowiarek zjechało blisko 50 jeźdźców z okolic i dalszych rejonów. Wszyscy uczestniczyli w uroczystym objeździe wioski. Następnie wzięli udział w gonitwie za lisem. Konkurencja odbyła się w parku na tyłach zabytkowego pałacu.

Lis był symboliczny - to kitka przypięta do pasa jednego z jeźdźców. Reszta uczestników gonitwy go goni. Ten, który wyrwie kitkę wygrywa. W tegorocznym biegu zwyciężył Dawid Zalas z Dzimierza, na klaczy Narcyza.

Po gonitwie, na terenie Zielonego Centrum, odbyło się uroczyste nabożeństwo. Później hodowcy koni przygotowali pokazy konne. Hubertus to także występy miejscowych artysótów oraz zabawa taneczna.

KLIKNIJ I ZOBACZ ZDJĘCIA

KomentarzeO artykule
Dodał(a): Klaudiusz
Dodano: 26-09-2011
Kategorie: Prasa
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronękredyt na raty bez biku
span class muxgbd wuq ob wz tjf cze niejednemu z nas kiedyś powinęła się noga czasem ma to swój w miarę bezbolesny wydźwięk innym razem może skutkować np rejestracją biku