Dożynki Gminne

Dożynki Gminne W dniach 1 i 2 września 2007 roku w Krowiarkach odbyły się gminne dożynki.


Dożynki Gminne Wszystko zaczęło się 1 września o 18.00 od zabawy tanecznej, na której przygrywał zespół "Duet".
W niedzielę o 11.00 spod OSP w Krowiarkach wyruszył barwny korowód w stronę "Zielonego Centrum". To właśnie tam w pawilonie została odprawiona Msza Święta przez księdza proboszcza Piotra Popandę. Na Mszy był obecny poseł Andrzej Markowiak, wójt gminy - Andrzej Wawrzynek oraz sołtys Krowiarek - Zdzisław Kozub. Po nabożeństwie nastąpiło przekazanie chleba dożynkowego.
Część główna imprezy rozpoczęła się o godzinie 14 w "Zielonym Centrum". Były występy dzieci, młodzieży szkolnej i przedszkolnej, zespołu "Gilowianka". Duże zainteresowanie publiczności wzbudził występ Kapeli ze Śląska. Jednak większość i tak czekała na Piotra Scholtza z Biesiadą Śląską. Gwiazdą wieczoru był "TOBY z Monachium", a cała impreza zakończyła się zabawą taneczną z zespołem "Standard".
Podczas festynu działało wesołe miasteczko, które budziło zainteresowanie młodszych uczestników gminnych dożynek. Wśród starszych natomiast duże zainteresowanie budziła Zuzka. Oprócz tego znajdowało się wiele stoisk ze słodkościami, piwem, kiełbaskami i pamiątkami. W "zielonym Centrum" rozbili swoje obozowisko również najemnicy, u których można było m.in. strzelić z łuku.
Wiele osób nabywało losy, bowiem główną nagrodą był koń warty 2 500 zł.

KomentarzeO artykule
Dodał(a): ToAr
Dodano: 02-09-2007
Kategorie: Imprezy
Poleć innym
Krowiarki
Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
Polub nas
wspomóż naszą stronę