Wymień dowód osobisty!

Wymień dowód osobisty! Z dniem 1 stycznia 2008 roku tracą ważność stare dowody osobiste typu książeczkowego. W związku tym należy je wymienić na dowody nowego typu.


Wymień dowód osobisty! Wniosek na wydanie dowodu osobistego można pobrać ze strony Urzędu Gminy.

Osoba ubiegająca się o dowód osobisty powinna wypełnić wniosek oraz dołączyć:
 • 2 aktualne fotografie ukazujące głowę w lewym półprofilu i widocznym lewym uchem
 • dowód uiszczenia opłaty 30zł - dokonanej w kasie Urzędu
 • odpis skrócony aktu urodzenia lub aktu małżeństwa
 • dotychczasowy dowód osobisty (do wglądu)

  Zdjęcie musi być wyraźne, twarz powinna być równomiernie oświetlona. Fotografowana osoba powinna być ustawiona w taki sposób, aby widoczny był jej lewy półprofil i lewe ucho, nie może mieć nakrycia głowy ani okularów z ciemnymi szkłami.

  Wniosku nie można niestety wysłać pocztą. Podczas składania wniosku należy w obecności urzędnika podpisać się na przygotowanym przez niego formularzu. Ten podpis zostanie przeniesiony na awers naszego dowodu, stając się jednym z elementów gwarantujących autentyczność dokumentu.

  Stary dowód osobisty można zachować na pamiątkę. Przy odbiorze nowego dokumentu poprzedni jest unieważniany przez odcięcie narożnika i zwracany właścicielowi.

  Dowód zachowuje ważność przez 10 lat od daty wydania, jeśli nie zostanie w tym czasie uszkodzony, a dane w nim zawarte nie ulegną żadnej zmianie. Jedynie osoby, które w chwili składania wniosku ukończyły 65 rok życia mogą wystąpić z prośbą o wydanie dowodu ważnego na czas nieoznaczony.

  Więcej informacji uzyskają Państwo pod adresem:
  Referat organizacyjno-prawny
  Budynek UG, piętro I, pokój 5
  Telefon: 419 80 75 wew.117

 • Komentarze  O artykule
  Dodał(a): ToAr
  Dodano: 22-07-2007
  Kategorie: Z gminy...
  Poleć innym
  Krowiarki
  Wieś w województwie śląskim położona jest o około 12 km od Raciborza i zamieszkała przez około tysiąc osób. Znajduje się tutaj kościół z 1910 roku oraz przepiękny pałac z 1826 roku.
  Polub nas
  wspomóż naszą stronę